چگونه ریل کشوها را باز کنیم؟

چگونه ریل کشوها را باز کنیم؟

مقالات
چگونه ریل کشوها رو باز کنیم_باربری سپاهان اصفهان

باز کردن ریل کشوها مخصوصا در اسباب کشی یکی از کارهای ضروری است که باید قبل از اسباب کشی انجام شود.

 بیشتر اوقات وقتی می خواهیم ریل کشوها را تعویض یا باز کنیم، سبب خراب شدن آن ها می شویم و این به این دلیل است که اطلاعات کافی درمورد باز کردن ریل کشوها نداریم. 

در این مقاله در باربری اصفهان سپاهان به شما نکاتی را می گوییم، با ما همراه شوید.

 باز و بسته کردن ریل ها یکی از بزرگترین مشکلاتی است که می تواند داخل یک خانه وجود داشته باشد؛ اما باز کردن ریل ها چندان کار سختی نیست.

این روزها ما از ریل کشو در انواع کمد، کشو و چیزهایی از این قبیل استفاده می کنیم.

استفاده از ریل ها در وسایل خانگی باعث شده است که بتوانیم از خراب شدن کمدها تا حدودی جلوگیری کنیم و این موضوع سبب محبوبیت بیشتر ریل ها در میان مردم شده است. 

به طوری که آن ها در انواع متفاوتی تولید می شوند تا نیازهای ما را پوشش دهند.

باز کردن ریل کشوها و مراحل آن

برای انجام این کار مرحله هایی وجود دارد که باید ابتدا آن ها را هضم کرد و سپس برای باز کردن ریل کشوها در اسباب کشی از آن ها بهره گرفت.

 

 لازم به ذکر است که باز کردن ریل کشو می تواند کار بسیار راحتی باشد، در صورتی که مراحل آن را به درستی یاد بگیرید.

 1. کاری که باید در مرحله اول انجام دهید این است که کشو را تا جایی که امکان دارد باز کنید، به طوری که تمام ارکان ریل ها قابل مشاهده باشد.
 2. در مرحله دوم باید به درستی ریل های هر دو طرف کشو را بررسی کنید تا در هنگام باز کردن ریل کشوها آسیبی به آن ها وارد نشود.
 3.  نگاه کردن به ریل ها می تواند به شما کمک کند که بتوانید تشخیص دهید که مرحله بعدی چیست.
 4. در این قسمت طوری مستقر شوید که تسلط کامل را بر روی ریل کشوها داشته باشید؛ حالا وقت این است که کشو را بیرون بکشید و گیره هر دو طرف را گرفته، گیره سمت راست را به طرف پایین و گیره سمت چپ را به طرف بالا نگه دارید.
 5.  سپس به آرامی کشو را به سمت خودتان بکشید.
 6. بعد از این که کشو را کامل بیرون آوردید، حالا نوبت باز کردن ریل هاست با این کار می توانید در اسباب کشی کارها را راحت تر انجام داد.
 7.  در این مرحله باید کشو را به پهلو بخوابانید و سپس با استفاده از پیچ گوشتی برقی یا معمولی، پیچ های هر دو طرف را باز کنید.

شما می توانید به راحتی و با انجام این چهار مرحله در اسباب کشی ها ریل کشوها را به آسانی باز کنید.

 البته لازم به ذکر است پس از باز کردن آن ها به ساچمه های ریل دست نزنید، چون ممکن است آن ها جابه جا شوند و دیگر کشو شما به خوبی باز و بسته نشود.

 باز کردن ریل ها در اسباب کشی می تواند به شما کمک کند تا راحت تر کمدها، کشوها و … را حمل و نقل کنید. 

در صورتی که ریل ها خراب شده اند، می توانید پس از باز کردن، آن ها را دور بریزید ولی اگر ریل ها سالم هستند، آن ها را با احتیاط حمل کنید تا ساچمه ها از جای اصلی شان جابه جا نشوند؛ در غیر این صورت باید ریل های جدیدی را تهیه کنید.

خدمات وانت تلفنی و باربری سپاهان به شما بهترین خدمات و اطلاعات را در زمینه جابه جایی بار ارائه می دهد.

ریل کشوها و نکات مهم برای جلوگیری از خراب شدن آن ها

برخی اوقات می توان کارهایی انجام داد که از ریل ها برای مدت طولانی تری استفاده کرد؛ نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند از ریل کشوها بیشتر و بهینه تر بهره بگیرید.

 • یکی از دلایل اساسی که موجب خراب شدن ریل ها می شود این است که بیش از حد داخل آن ها وسیله قرار می دهید و ریل نمی تواند این حجم از وزن را تحمل کند.
 • نباید کشوها را با شتاب و ناگهانی بیرون کشید؛ ریل ها به گونه ای عمل می کنند که در حالت عادی بسیار روان هستند و شما می توانید آن ها را به راحتی باز و بسته کنید؛ پس نیازی نیست خیلی با شدت و زور آن ها را بیرون کشید.
 • برخی اوقات کشوها درست باز و بسته نمی شوند و شما آن را جدی نمی گیرید؛ ولی بهتر است در همان ابتدا که مشکل ریل کشوها زیاد نیست، آن ها را تعمیر کنید تا این که در آخر مجبور به خرید ریل های جدید شوید.
 • مجموعه های تخصصی مانند باربری اصفهان سپاهان، تمام هماهنگی های لازم را پیش از جابه جایی انجام می دهد تا اسباب کشی در بهترین زمان صورت بگیرد.

مشکلات ریل کشوها و اسباب کشی

ممکن است برخی اوقات در اسباب کشی شما ریل ها را باز نکنید و این برای شما مشکل ساز خواهد شد؛ بیشتر اوقات به دلیل قرار دادن بار سنگین داخل کشوها و … ممکن است به ریل ها آسیب وارد شود که در این بخش به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

 • برخی اوقات وقتی کشوها را می بندید بدون این که هیچ نیروی دیگری به آن ها اعمال کنید، کشوها خود به خود باز می شوند و هر چقدر هم که تلاش می کنید آن ها را کامل ببندید این اتفاق نمی افتد. 
 • این مشکل می تواند در اسباب کشی باعث آسیب دیدن کشو شود.
 •  دلیل باز شدن کشوها این است که در نصب ریل ها اشتباهی رخ داده و باید آن ها را باز کرده و دوباره روی کشوی مورد نظر نصب کنید.
 • این موضوع برای همه ما پیش آمده است که کشوها را تا آخر می بندیم ولی بازهم بین کشو و بدنه اصلی فاصله ای وجود دارد؛ این به مرور زمان باعث خراب شدن ریل و حتی کشو شما می شود؛ برای این که بتوانید این موضوع را حل کنید باید آچار به دست شوید و ریل کشوها را تعمیر کنید.
 •  باز ماندن درب کشوها در اسباب کشی می تواند باعث خراب شدن کشوها شود.

 

استفاده از ریل ها در دنیای امروزی کارآیی بسیار بالایی دارد و به ما در باز و بسته کردن کشو و دیگر چیزها کمک می کند؛ این ریل ها انواع متفاوتی دارند و شما باید با کارآیی آن ها آشنا شوید و از آن ها در راه بهبود زندگی تان استفاده کنید.

برای اینکه تجربه بهتری از اسباب کشی داشته باشید به تیم ما بهترین تیم باربری اصفهان اعتماد کنید.

مقالات پیشنهادی

keyboard_arrow_up